19.09.2018

Program rządowy Czyste Powietrze – nabór wniosków rozpoczęty

Szanowni Państwo! W dniu dzisiejszym oficjalnie rozpoczął się nabór wniosków do rządowego programu Czyste Powietrze. Jest to program, który będzie realizowany w latach 2018-2029. Budżet programu to aż 103 mld złotych. Środki te będą przeznaczone na dotacje bezzwrotne oraz pożyczki zwrotne na cele termomodernizacji i wymiany źródeł ciepła.

Wnioski można składać drogą elektroniczną w wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Wraz z rozpoczęciem naboru wniosków w całym kraju będą się odbywać spotkania w poszczególnych gminach celem dokładniejszego przedstawienia programu. Miejsca, w których będą się odbywały te spotkania oraz ich terminy znajdziecie Państwo pod poniższym adresem: http://bit.ly/czyste-powietrze-terminy

Kotły Kamen takie jak Kamen Eko Komfort, Kamen Multi K5, Kamen Perfekt Bio, Kamen Pellet Kompakt spełniają wymagania programu i będzie można się starać o ich dofinansowanie w ramach tego programu. Podstawowym warunkiem uzyskania dotacji jest wymiana starego kotła w domach już istniejących na nowy kocioł spełniający wymogi programu lub w przypadku nowych domów zakup i instalacja urządzenia spełniającego wymagania programu.

Ulotka informacyjna programu do tutaj.

 

< Wróć